Odkryj Inspirujące Polki: 7 Kobiet Które Warto Obserwować

Dziś mam trochę inspiracji; przedstawiam listę 7 kobiet, które obserwuję, podziwiam i od których wiele się uczę w zakresie szeroko rozumianego rozwoju. Każda z nich jest inna; każda, działa w innej przestrzeni, w pewnym stopniu ma inne podejście do życia, ale coś je łączy. Są niezwykle inspirujące, wzbogacają życie innych i myślę, że warto abyś je znała. Kolejność na liście jest przypadkowa.

1. Asia Podgórska

Co robi: Joasia jest neurobiolożką, interesuje się mózgiem i jego usprawnianiem, jest autorką wielu publikacji naukowych oraz podcastu, wykłada na SWPS. Swoją pracą i obecnością w social media popularyzuje naukę. Uwielbia być blisko natury, zgłębia buddyzm zen i ma fioła na punkcie swojego psa.

Dlaczego jest na mojej liście: Imponuje mi jej wiedza i sposób w jaki ją przybliża nie-naukowcom. Podoba mi się jej styl życia i mindset. No i używam produktów, do których przygotowała recepturę (Asia współpracuje z HealthsLab).

Za co cenię: Za ogromną wiedzę naukową i jej popularyzowanie. Za otwartość na nowe doświadczenia i za to, że próbuje odkryć tajniki długowieczności i zdrowej starości.

Gdzie znaleźć? Instagram, www

 

2. Olga Łęgosz

Co robi: Chyba raczej czego nie robi…. Zawodowo jest związana z HR i pracowała dla wielkich graczy, jest zakochana w Kopenhadze, oswaja ludzi z autyzmem bo jej młodsza córeczka Tosia „czasami czuje więcej, a czasami mniej niż inni”. Założyła Fundację i przedszkole dla dzieci z autyzmem. Aaa, i wyczytałam, że prowadziła „Miasto Kobiet” – ja ani nie mieszkam w Polsce, ani nie mam telewizora ale może kojarzysz ją właśnie z tego programu.

Dlaczego jest na mojej liście: Olgę obserwuję na IG i fascynuje mnie jej błyskotliwość, inteligencja, poczucie humoru i to jak „przemyca” prawdy o życiu. Bez owijania w bawełnę mówi o sprawach, które są czasem są tabu a czasem źle postrzegane (macierzyństwo, związek, zarobki, łączenie pracy z ogarnianiem domu czasem trochę  polityka). Świetnie sobie radzi z wywoływaniem gównoburz.

Za co cenię: Za całokształt, za bezpretensjonalność, za autentyczność i otwartość oraz asertywność w komunikacji. I za pomoc jaką niesie dzieciakom z autyzmem.

Gdzie znaleźć? Instagram

 

3. Klaudia Pingot

Co robi: Klaudia jest psycholożką, autorką bardzo popularnego kanału YT i autorskiego programu Quantum możliwości.

Dlaczego jest na mojej liście: Klaudia w cudowny sposób łączy naukę i duchowość. Rozpowszechnia filozofię „Ubuntu – ja jestem, bo Ty jesteś”, jest autorką wielu pięknych medytacji, porywa tłumy na spotkaniach na żywo, a także online. Poprzez swoje programy szerzy wymianę dobrej energii, bo w końcu wszyscy jesteśmy połączeni.

Za co cenię: Za piwot jaki zrobiła w swoim życiu. Za to jak wielu osobom przybliżyła medytację i przekonanie, że warto zadbać o siebie i swoje życie. Za to, że pokazuje jak otworzyć serce i zaufać wszechświatowi. I za to, że pomimo ogromnej popularności jest nadal normalna.

Gdzie znaleźć? Instagram, You Tube , www

 

4. Ania Makowska aka Doktor Ania

Co robi: Doktor Ania walczy o to, byśmy się lepiej/zdrowiej odżywiały i budowały dobre nawyki żywieniowe. Zamierza wprowadzić rewolucję żywieniową w żłobkach i przedszkolach, aby dzieci nie były faszerowane cukrem na każdym kroku. Oprócz tematów żywieniowych dużo mówi/pisze o wszelakich relacjach. Ma świetny zmysł obserwatorski.

Dlaczego jest na liście: Ania pokazuje, że warto zawalczyć o siebie, w żołnierski sposób mówi o stawianiu granic, o walce o siebie, o swoje wartości. I jest tego świetnym przykładem.

Za co cenię: Za bezpośredniość, bezpretensjonalność, autentyczność przekazu. Uwaga! dr Ania używa dosadnych, czasem wulgarnych słów – uprzedzam.

Gdzie znaleźć: Instagram, www

 

5.  Irena Wielocha aka Kobieta Zawsze Młoda

Co robi: Z wykształcenia technolog drewna, modelka z pokolenia silver, autorka książki „Kobieta zawsze młoda”.

Dlaczego jest na liście: Wspaniały przykład, jak może wyglądać życie kobiety 70+. Jak dorosnę, to chcę być taka jak ona.

Za co cenię: Za odwagę, za pokazywanie, że marzenia można spełniać bez względu na wiek, a stereotypy można sobie wsadzić gdzieś. Że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć się ruszać i dbać o kondycję fizyczną, że wiek to tylko liczba, a młodość to stan umysłu. Nasza polska Maye Musk. 🙂

Gdzie znaleźć: Instagram

 

6. Marta Niedźwiecka

Co robi: Marta jest psycholożką, psychoterapetką, autorką podkastu „O zmierzchu” oraz książki „Slow sex”.

Dlaczego jest na liście: Martę znam głównie z podkastów, bardzo podoba mi się jak łączy świat emocji i umysłu, pozorne skrajności, które bez siebie nie istnieją.

Za co cenię: Za tematy, które porusza w podkastach, za pokazywanie, że nie wszystko jest oczywiste i że warto szukać równowagi pomiędzy skrajnościami, jakie nam w życiu towarzyszą. Że można łączyć mądrość Wschodu z ambicjami Zachodu, a także cudownie połączyć żeńskie i męskie pierwiastki, które są w każdej ludzkiej istocie.

Gdzie znaleźć: Instagram, www, podkast 

 

7. Justyna Świetlicka aka Owsiana

Co robi: Justyna jest dietetyczką i cyfrową nomadką; podróżuje, mieszka tam, gdzie ma ochotę i prowadzi biznes online.

Dlaczego jest na liście: Justyna imponuje mi swoją drogą, tym, jak konsekwentnie podąża obraną drogą i nie poddaje się stereotypom „bo tak wypada”. Pomimo swojego młodego wieku jest niezwykle dojrzała, a swoimi przemyśleniami dzieli się w podkaście „Owsiana”.

Za co cenię: Za to, co robi ,aby przekonać dziewczyny/ kobiety, że w życiu nie trzeba podążać utartą ścieżką, że pomaga dziewczynom zmieniać nawyki żywieniowe i budować pewność siebie.

Gdzie znaleźć: Instagramwww , podkast

 

Mam nadzieję, że znalazłaś odrobinę inspiracji i podzielasz moją opinię, że przedstawione kobiety warto obserwować. Według mnie, ich pasja, determinacja i odwaga są niezwykle mobilizujące do działania i motywują do sięgania po więcej.